آیفون تصویری یک سیستم ارتباطی است که بین شما و مراجعه کننده ارتباط برقرار می کند و علاوه بر انتقال صوت، تصویر فرد پشت درب را نیز به مانیتور منتقل می کند. استفاده از این وسیله کاربردی آسایش را برای ساکنین به ارمغان می آورد. وقتی کسی زنگ درب را می زند شما می توانید قبل از باز کردن درب، تصویر وی را مشاهده نمائید و در صورت تمایل درب را باز کنید. آیفون تصویری یک امتیاز برای ساختمان محسوب می شود و در حال حاضر مستاجرین و مالکان به دنبال خانه هایی هستند که مجهز به این وسیله باشند. حضور این نوع دربازکن ها باعث می شود دیگر هیچ نگرانی در مورد امنیت ساختمان و حضور افراد ناشناس در آن وجود نداشته باشد زیرا ساکنین با رویت تصویر مراجعه کننده و شناخت وی درب را باز می کنند و نیازی به باز کردن درب بدون شناخت افراد نیست.

در دنیای پر رقابت امروزی، تولید کنندگان به دنبال تولید آیفون های مدرن با کارایی و شکل متفاوت هستند و همین امر رقابت بین سازندگان این محصول را تشدید نموده است. با مراجعه به فروشگاه ها و نمایندگی های عرضه تجهیزات برقی از جمله آیفون شاهد تنوع عظیمی از طرح ها و مدل ها خواهید شد. دربازکن های تصویری با برندهای ایرانی و خارجی از جمله سامسونگ، الکتروپیک، سیماران، کوماکس، ویدکس، تکنما، هیوندای و … در بازار موجود هستند و شما می توانید با توجه به سلیقه و بودجه خود نسبت به خرید مدل دلخواه اقدام نمائید. این برندها با توجه به قابلیت هایی نظیر صفحه نمایشگر لمسی، حافظه داخلی، قدرت رزولوشن، کیفیت تصویر، اندازه مانیتور و … دارای قیمت های متفاوت هستند.

دربازکن های تصویری که امروزه در بازار به فروش می رسند تصاویر را به صورت رنگی یا سیاه و سفید نمایش داده و از قابلیت ضبط صدا و تصاویر برخوردار هستند. در ساختمان های نوساز خصوصاً آپارتمان های چند طبقه، نصب آیفون تصویری یک الزام است. این وسیله فضایی امن برای ساکنین فراهم می کند و از ورود افراد غریبه به داخل ساختمان ممانعت می نماید. دربازکن های تصویری مدرن این قابلیت را دارند که هنگام خروج از منزل بتوانید زنگ واحد خود را به زنگ واحدهای دیگر دایورت کنید تا در زمان غیبت شما پاسخگوی افراد مراجعه کننده باشند. علاوه بر آن این آیفون ها امکان برقرای ارتباط بین واحدها را فراهم می کنند و ساکنین می توانند توسط آیفون با یکدیگر به مکالمه بپردازند. سیستم دربازکن های امروزی بدین صورت است که شما می توانید کنترل آنها را با موبایل به عهده بگیرید. زمانی که از ساختمان خارج می شوید زنگ را به موبایل یا یک تلفن ثابت دایورت کنید تا متوجه حضور افراد پشت درب شوید. با این ویژگی هم می توانید تصویر افراد را مشاهده و هم در صورت تمایل درب را برای آنها باز کنید. درباز کن تصویری امکان باز نمودن چندین درب را نیز میسر می نماید. برخلاف دربازکن های قدیمی، نمونه های اخیر قابلیت ضبط صدا و تصویر را نیز دارند.

با پیشرفت تکنولوژی، تمایل افراد به استفاده از آیفون تصویری بیشتر شده است. آنها حاضر به پرداخت هزینه بیشتر و تامین امنیت برای محل زندگی خود هستند. آیفون ها با قابلیت های متفاوت خود جایگاه ویژه ای در فروشگاه های عرضه لوازم برقی پیدا کرده اند. وجود آنها نه تنها آسایش و راحتی را به ارمغان می آورد بلکه تاثیر بسزایی بر دکوراسیون داخلی خواهند گذاشت. آیفون های تصویری به صورت کلی به سه دسته طبقه بندی می شوند. برخی از آنها که امروز کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، تصاویر را به صورت سیاه و سفید نشان می دهند و از قابلیت ضبط آنها مستثنی هستند. نمونه های دیگر که دارای مانیتور رنگی هستند، تصاویر را بدون ضبط کردن، به صورت رنگی به نمایش می گذارند. آیفون های مدرن امروزی که جزء دسته سوم محسوب می شوند مجهز به کارت حافظه هستند و تصاویر را با کیفیت بسیار بالا نشان میدهند. با استفاده از این آیفون ها می توان صدا و تصاویر را ضبط نمود.x500 - نکات مهم خرید آیفون تصویری

آیفون ها با توجه به فاکتورهای زیر از یکدیگر متمایز می شوند:

مانیتور

صفحه نمایش بعضی از آیفون ها به صورت تاچ یا لمسی است و برخی دیگر دارای شاسی و دکمه هستند. دربازکن هایی که امروزه در بازار عرضه می شوند بیشتر دارای مانیتور تاچ هستند. این مانیتورها نسبت به مانیتورهای دکمه ای پرطرفدارتر هستند زیرا ظاهر آنها شیک و مدرن بوده و تمیز نمودن آنها نیز آسان تر است. سایز صفحه نمایش ها از ۲/۵ اینچ تا ۱۰ اینچ می باشد که هر کدام دارای کیفیت تصویر متفاوت بوده و از نظر رزولوشن، استفاده از LCD یا LED و نور پس زمینه با هم فرق دارند. برندها و شرکت های تولید کننده این محصول سایزهای متفاوت را با توجه به نیاز مشتری به بازار عرضه می کنند. 

حافظه داخلی

دربازکن های تصویری قابلیت ضبط و ذخیره فیلم و عکس را دارند. بعضی از آنها توسط یک حافظه داخلی، تصاویر را ذخیره می کنند و برخی دیگر به کارت حافظه مجهز هستند که می تواند فیلم و عکس را ضبط و نگهداری نماید. با استفاده از کارت حافظه امکان ذخیره فیلم های ۱۵ ثانیه ای نیز وجود دارد.

ارتباط بین واحدها

دربازکن هایی که در آپارتمان های چند طبقه نصب می شوند می توانند بین واحدها ارتباط برقرار کنند. بدین صورت که افراد با برداشتن گوشی و وارد نمودن شماره واحد مورد نظر می توانند با آن واحد مکالمه داشته باشد. با استفاده از این قابلیت افراد بدون زحمت و بالا و پایین رفتن از پله ها با اتاق نگهبانی و یا سایر واحدها تماس صوتی برقرار کرده و کار خود را انجام می دهند.

منو دو زبانه

آیفون های تصویری که دارای منو دو زبانه یا چند زبانه هستند قیمت گران تری دارند زیرا این یک امتیاز منحصر بفرد برای آیفون محسوب می شود و آن را از مدل های دیگر متمایز می کند. این نوع آیفون این امکان را برای کاربر فراهم می کند که زبان مورد نظر خود را از منو انتخاب نمایند.

آهن ربا

برخی از برندها و کمپانی های تولیدکننده آیفون، آهنربا در گوشی و بدنه آیفون تعبیه می کنند. وظیفه این آهنربا نگه داشتن گوشی روی بدنه و جلوگیری از سقوط آن تا زمانی که در جای خود قرار نگرفته، است.

دایورت زنگ به گوشی یا تلفن ثابت

زمانی که از منزل خارج می شوید می توانید زنگ آیفون را به تلفن خود منتقل کنید تا به محض به صدا در آمدن آن از حضور فرد پشت درب مطلع شده و درب را در صورت تمایل باز کنید.

انتقال زنگ به واحدهای دیگر ساختمان

ترانسفر یا انتقال تماس به واحدهای دلخواه این امکان را به شما می دهد که وقتی خانه نیستید درب بر روی فردی که مراجعه می کند توسط واحد دیگر باز شود. در واقع وقتی فردی زنگ واحد شما را می زند، زنگ واحد انتخابی به صدا در می آید. این تکنولوژی در ساختمان های چند واحدی بسیار کاربردی است.

کنترل باز و بسته نمودن درب پارکینگ

جک های درب پارکینگ را می توان با بعضی از مدل های آیفون تصویری باز و بسته کرد. تنها با فشردن یک دکمه و بدون نیاز به ریموت، درب پارکینگ باز و بسته خواهد شد.

امکان تغییر صدای زنگ

آیفون ها یا دارای یک آهنگ پیش فرض و یا دارای چند آهنگ هستند. مدل هایی که در حافظه آنها چند آهنگ وجود دارد این امکان را به کاربر می دهند که طبق سلیقه آهنگ انتخابی خود را انتخاب نماید.

گوشی

برندهای آیفون تصویری محصولات خود را با گوشی و بدون آن به بازار عرضه می کنند. آیفون های بدون گوشی ظاهری شبیه تبلت دارند و از نظر زیبایی بی نظیرند. کیفیت برندهای مختلف متفاوت است و هر کدام مدل خاصی را برای تولید آیفون در نظر می گیرند.

سیستم دوپنلی

دربازکن هایی که مجهز به سیستم دوپنلی هستند، باز نمودن دو درب از ساختمان را به عهده دارند. در واقع باز کردن دو درب با استفاده از یک آیفون صورت می گیرد. سیستم دوپنلی یک مزیت ویژه برای دربازکن به شمار می آید و بر قیمت آن اثرگذار است. e 650 - نکات مهم خرید آیفون تصویری

اجزای آیفون تصویری شامل موارد زیر می باشند:

منبع تغذیه

منبغ تغذیه برق لازم برای آیفون را تامین می کند. این منبع مجهز به دو ترمینال برای ورود برق شهری و چهار ترمینال برای خروج برق ۱۲ ولتی است. از این چهار ترمینال خروجی دو عدد از آنها برق لازم برای مکالمه و دو عدد دیگر برق مورد نیاز قفل دربازکن را فراهم می نمایند.

قفل دربازکن

قفل دربازکن همانطور که از نامش پیداست برای باز نمودن درب ساختمان به کار می رود. باز شدن درب به دو صورت انجام می شود. در روش اول یک مگنت زبانه را به داخل کشیده و درب باز میشود، در روش دوم فنر و انرژی آن منجر به حرکت زبانه و آزاد شدن آن می شوند. قفل دربازکن یک وسیله مکانیکی به شمار می آید که متشکل از اهرم، فنر و اب بو پین است.

مانیتور

صفحه نمایش یا مانیتور برای مشاهده تصویر فرد مراجعه کننده مورد استفاده قرار می گیرد و بر روی آن دکمه نمایش تصویر، دکمه باز کردن درب، دکمه خاموش و روشن کردن آیفون، دکمه مکالمه داخلی، بلندگو، دیود LED و گوشی قرار گرفته اند.

پنل آیفون

پنل آیفون تصویری در بیرون از ساختمان و در قسمت ورودی آن در ارتفاع ۱۴۵ متری از زمین نصب می شود. این پنل ها توسط کمپانی های مختلف در سایزها و مدل های متنوع تولید می شوند. پنل از اجزایی نظیر شاسی های زنگ، بلندگو، میکروفن، دوربین، بدنه، سیستم اتصال درب بازکن و تغذیه، محافظ لنز دوربین، پیچ های تنظیم زاویه دوربین، پایانه های اتصال سیم پنل به صفحه نمایش و چراغ های LED تشکیل شده است. چراغ های LED اشعه مادون قرمز را دریافت کرده و منجر به واضح شدن تصویر افراد در شب می شوند. 26 - نکات مهم خرید آیفون تصویری

تذکرات مهم در نصب آیفون تصویری

قسمت خارجی آیفون که همان پنل نام دارد در معرض تغییرات آب و هوایی و عوامل مختلف از جمله گرد و غبار، نور خورشید، باران و … قرار می گیرد، بنابراین باید از مقاومت لازم در برابر این عوامل برخوردار باشد. قاب های مختلفی برای حفاظت از پنل ها در بازار موجود است که با نصب آنها می توان پنل را از انواع آسیب مصون داشت. قوطی آیفون نیز باید قبل از انجام نماکاری نصب گردد تا آسیبی به نمای ساختمان وارد نشود. اکثر تولید کنندگان دربازکن تصویری خدمات پس از فروش به مشتریان خود ارائه می دهند که حدوداً ۳۶ ماهه می باشد. برخی از برندها نیز گارانتی تعویض یکساله دارند، بنابراین در انتخاب این وسیله کاربردی دقت داشته و مدلی را انتخاب نمائید که در کشور نمایندگی داشته باشد. در این صورت هنگام بروز مشکل می توانید بدون پرداخت هزینه به نمایندگی ها درخواست تعمیر یا تعویض آیفون بدهید.

قیمت آیفون تصویری

در حال حاضر آیفون های تصویری با برندهای ایرانی و خارجی متنوع به بازار عرضه و به فروش می رسند. قیمت آیفون تصویری با توجه به قابلیت ها و برند کمپانی تولید کننده آن متفاوت است. آیفون هایی که از قابلیت برقرای ارتباط بین واحدها برخوردار هستند قیمتی حدود ۲۲۴۰۰۰ تا ۴۳۵۰۰۰ تومان دارند. این مدل آیفون ها مجهز به کارت حافظه برای ذخیره سازی تصاویر بوده و مانیتور آنها ۷ اینچی است. دربازکن هایی که سایز مانیتور آنها بالاتر از ۷ اینچ است مسلماً قیمت بیشتری دارند زیرا از نظر ظاهری نیز زیباتر و مدرن تر به نظر می رسند اما قیمت مانیتورهای لمسی ۴ اینچی با قابلیت انتقال زنگ به سایر واحدها ۱۸۵۰۰۰ الی ۲۳۰۰۰۰ و قیمت آیفون های رنگی بدون کارت حافظه با صفحه نمایش  ۳/۵ یا ۴ اینچی  ۱۴۵۰۰۰ الی ۱۸۰۰۰۰ است. به زودی در این سایت لیست قیمت برندهای مختلف آیفون تصویری در اختیار مشتریان این محصول قرار خواهد گرفت.


 برای ثبت آگهی رایگان به سایت شهر24 مراجعه کنید

سایت شهر24 مرجع آگهی های رایگان.با سایت شهر24 دیده شوید


انواع آیفون تصویری آیفون ,تصویری ,دربازکن ,صورت ,قابلیت ,ساختمان ,آیفون تصویری ,کارت حافظه ,مراجعه کننده ,بازار عرضه ,صفحه نمایش ,قیمت آیفون تصویری منبع

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فروشگاه اینترنتی رساله و مطالعات معماری راحت گیم | دانلود رایگان تجهیزات صنعتی نظافت mobile home خانه طراحی سازه مهندس کارمند مجرد ---------------- تمام حرف های نگفته ام وبلاگ میترا